Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii DEPUNERE REVISAL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

DEPUNERE REVISAL

Daca doresc sa angajez un salariat incepand cu 01.03.2013 contractul se va incheia cu aceasta data .
data inceperii activitatii va fi 01.03.2013.
In revisal la data incheiere contract va fi 01.03.2013
Data in care se produc efectele tot 01.03.2013?si merg si il depun cu o zi inainte la itm?Mentionez ca este primul salariat si pana acum societatea nu a mai avut inainte salariati.
Am inteles ca treb sa merg la Itm cu REVISAL PE STIK
COPIE CUI
ACT IDENTITATE
CEREREA PT DEPUNERE PAROLA ONLINE?
IMPUTERNICIRE?

Pot merge mai devreme sa-l depun?Sau e neaparata nevoie sa ma duc fiz cu o zi inainte?

Multumesc!
Se poate merge inainte de 01.03.2013 cu primul contract,dupa care se va obtine si parola REVISAL.
Legea sanctioneaza depunerea in termen , nu si depunerea anterioara expirarii termenului ...

Angajatorii noi sau care nu au mai depus niciodata Revisal-ul, vor efectua prima depunere la ghiseele ITM avand asupra lor si documentele mai jos mentionate:
- fisierul in format rvs generat de noua versiune Revisal pe discheta, stick sau cd si se va prezenta
- adresa de inaintare registru in dublu exemplar
- copie dupa certificatul de inregistrare la Registrul Comertului sau la Finante
- un formular(imputernicire) pentru transmiterea online completat(a).
- copi B.I/C.I. al persoanei imputernicite sa ridice parola.