Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrare firma noua in Revisal
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrare firma noua in Revisal

Buna ziua!
Care este procedura pentru inregistrarea/activarea unei firme noi in revisal? Ce acte trebuiesc depuse si am inteles ca trebuie depus ceva si pe suport electronic.Ce pun pe stick?
Angajatorii noi sau care nu au mai depus niciodata Revisal-ul, vor efectua prima depunere la ghiseele ITM avand asupra lor si documentele mai jos mentionate:
- fisierul in format rvs generat de noua versiune Revisal pe discheta, stick sau cd si se va prezenta
- adresa de inaintare registru in dublu exemplar
- copie dupa certificatul de inregistrare la Registrul Comertului sau la Finante
- un formular(imputernicire) pentru transmiterea online completat(a).
- copi B.I/C.I. al persoanei imputernicite sa ridice parola.

Inspecţia Muncii a pus la dispoziţia angajatorilor versiunea actualizată a aplicaţiei informatice Revisal pentru înfiinţarea şi completarea registrului general de evidenţă a salariaţilor:
[ link extern ] /

Multumesc.
Adresa de inaintare e formular tip ? unde gsesc?
- model adresa depunere registru
[ link extern ]
sau
[ link extern ]

- model cerere eliberare parola
[ link extern ]

sau

[ link extern ]