avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum se dau codurile pentru casa de marcat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum se dau codurile pentru casa de marcat?

la un magazin de posete, bijuterii si cosmetice. trebuie sa dau cod pt fiecare geanta, cercei, margele, farduri, rujuri etc, in parte sau pot sa dau cate un codde bare pt categorii. de ex posete, accesorii, cosmetice etc ?
Cel mai recent răspuns: ContSters185493 , utilizator 16:54, 26 Februarie 2013
exista un soft agreeat pentru asa ceva , deasemeni firma de la care poti sa-l cumperi , iti va da in chirie uneltele , sculele si toata aparatura necesara unui astfel de soft .deasemeni si masinaria care face tichetele cu codurile de bare....

tot ei iti administreaza si buna functionalitate a intregului sistem si tot ei iti acorda si service , contra cost bineinteles....
depinde ce fel de soft vrei sa-ti alegi , piata este plina de oferte , preturile variaza in functie de complexitatea fiecarui soft in parte ....iar ca punct de orientare de la 7-800 de euro in sus !!!!!
Ok.cred ca nu m-am facut inteleasa. Eu nu pun cod de bare pe fiecare geanta, ruj, cercei.....ca la un supermarket, de exemplu. am doar casa de marcat care elibereaza bon, atat. intrebarea mea este: pe bon, la denumirea produsului, trebuie sa pun exact denumirea produsului in parte sau pot sa pun o denumire generala.? avand in vedere ca sunt fff multe modele de posete, multe modele de margele, bratari etc
ca sa le diverisfici , sau sa vinzi fircare produs in parte cu carecareristicile lui (geanta,pret...) , iti trebuie acel soft de care am spus mai sus! exact ca la supermarket . acel soft va fi legat la casa de marca , si cu un pistol cu raze laser , vei bifa pe codul de bare de pe eticheta , care va fi lipit in prealabil pe produs , si iti va tipari pretul si denumirea produsului pe bon . toate produsele , se vor introduce in sistem in prealabil , de o persoana abilitata pentru asa ceva ! casa de marcat nu are de unde sa stie ca tu vrei sa vinzi margele sau posete...

te-ai facut foarte bine inteleasa , doar ca te-am bagat putin in ceatza ,fara sa vreau....
Ultima modificare: Marți, 26 Februarie 2013
ContSters185493, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intr-un supermarket mi-au fost retinute cumparaturile facute in alt magazin (pentru ca nu aveam bonul la mine) ContSters350169 ContSters350169 Buna ziua, Doresc sa va intreb ce as putea face in cazul in care mi-au retinut cumparaturile intr-un supermarket, cumparaturi pe care le facusem intr-un ... (vezi toată discuția)
Posibil furt supermarket tib71stef2008 tib71stef2008 Intru destul de des in supermarket(la cumparaturi) cu ochelarii de soare pe care i-am cumparat din acelasi supermarket fara ca cineva sa-mi spuna ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat pentru pfa ContSters57637 ContSters57637 STITI CUMVA DACA O PERSOANA FIZICA AUTORIZATA TREBUIE SA AIBA CASA DE MARCAT ? DACA DA MI-AR FI DE FOLOS SI UN TEMEI LEGAL. VA MULTUMESC MULT DE TOT. (vezi toată discuția)