Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum se dau codurile pentru casa de marcat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum se dau codurile pentru casa de marcat?

la un magazin de posete, bijuterii si cosmetice. trebuie sa dau cod pt fiecare geanta, cercei, margele, farduri, rujuri etc, in parte sau pot sa dau cate un codde bare pt categorii. de ex posete, accesorii, cosmetice etc ?
exista un soft agreeat pentru asa ceva , deasemeni firma de la care poti sa-l cumperi , iti va da in chirie uneltele , sculele si toata aparatura necesara unui astfel de soft .deasemeni si masinaria care face tichetele cu codurile de bare....

tot ei iti administreaza si buna functionalitate a intregului sistem si tot ei iti acorda si service , contra cost bineinteles....
depinde ce fel de soft vrei sa-ti alegi , piata este plina de oferte , preturile variaza in functie de complexitatea fiecarui soft in parte ....iar ca punct de orientare de la 7-800 de euro in sus !!!!!
Ok.cred ca nu m-am facut inteleasa. Eu nu pun cod de bare pe fiecare geanta, ruj, cercei.....ca la un supermarket, de exemplu. am doar casa de marcat care elibereaza bon, atat. intrebarea mea este: pe bon, la denumirea produsului, trebuie sa pun exact denumirea produsului in parte sau pot sa pun o denumire generala.? avand in vedere ca sunt fff multe modele de posete, multe modele de margele, bratari etc
ca sa le diverisfici , sau sa vinzi fircare produs in parte cu carecareristicile lui (geanta,pret...) , iti trebuie acel soft de care am spus mai sus! exact ca la supermarket . acel soft va fi legat la casa de marca , si cu un pistol cu raze laser , vei bifa pe codul de bare de pe eticheta , care va fi lipit in prealabil pe produs , si iti va tipari pretul si denumirea produsului pe bon . toate produsele , se vor introduce in sistem in prealabil , de o persoana abilitata pentru asa ceva ! casa de marcat nu are de unde sa stie ca tu vrei sa vinzi margele sau posete...

te-ai facut foarte bine inteleasa , doar ca te-am bagat putin in ceatza ,fara sa vreau....
ContSters185493, utilizator