avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... RELATIE de prietenie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

RELATIE de prietenie

DE 1 an de zile ma-m despartit de prietenul meu sint cu altcineva.
FOSTUL prieten la-m dat la politie ca nu ma lasa in pace ia dat avertisment politia.
FOSTUL prieten ia trimis actualui meu prieten pe tel un msg pe tel ca il da pe mina politiei ca este acuzat de uz de fals fals in acte si acesta nu ia facut nimic habar nu are sint acuze aiurea.
IN cazul ca e chemat la politie prietenul meu el e nevinovat sa ii puna plingere fostului prieten ptr santaj.
As spune ca o perioada ar fi bine sa-l ignorati pe fostul prieten.
In cazul in care va mai intreprinde ceva neplacut la adresa dvs. reveniti cu plangere la organele care i-au dat avertisment.
IL acuza pe actualul meu prieten ca acesta ia facut rau si el este principalul ca a facut fals si uz de fal in acte impotriva lui ca il cheama la politie si acesta nu ia facut vinovat ia trimis msg ca il da pe mina politiei atunci actualul prieten poate sa ii faca plingere fostului meu prieten il acuza pe nedrept.
Nu poate face plangere decat pt infractiunea de denunt calomnios dar numai daca acesta depune o plangere mincinoasa.
Nu vad sa fie santaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzat pe nedrept silviu35 silviu35 O femeie e in divort cu sotul ei are 2 copii,aceasta femeie ma acuza pe mine ca eu i-am trimis msg pe tel ei cu pagina mea de e-mail ca vreau sa vb cu ea si ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios Dana Marin Dana Marin Mai exista in CP infractiunea de denunt calomnios? Vreau sa fac o plingere pentru niste minciuni neprobate scrise despre mine, cu intentie rea, intr-o plingere ... (vezi toată discuția)