Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Recuperare bani din cabinet
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Recuperare bani din cabinet

Vă rog să-mi explicați cum pot recupera banii din cabinet, în mod legal prin documente justificative contabil, dacă la inființarea cabinetului am contribuit cu o sumă de bani pentru cumpărarea scaunului stomatologic, bani evidentiati în ordinul de plată și în următorii 2 ani am fost pe minus ca încasări. Anul trecut am realizat profit și aș dori recuperarea unei părți din bani, dar să se poată justifica și in registrul de încasări și plăți. Mulțumesc anticipat.
Puteti retrage banii. Documentul cu care justificati retragerea banilor este dispozitia de plata. Pe dispozitia de plata scrieti la explicatii retragere finantare asociat.