Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cesiunea
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cesiunea

este permisa cesiunea unei parti de lucrari dintr-un contract de achizitie publlica? un partea contractanta - liderul de grup cesioneaza o parte din contractul de achizitie unei firme din grup.
OUG 34/2006

ART. 204^1
Într-un contract de achiziţie publică este permisă doar cesiunea
creanţelor născute din acel contract, obligaţiile născute rămânând în sarcina
părţilor contractante, astfel cum au fost stipulate şi asumate iniţial.