avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1164 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... taxa CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

taxa CASS

Am nevoie si eu de citeva lamuriri privind aceasta taxa despre existenta careia am aflat ieri, 28.02.2013 :

1.daca lucrez in afara Ro, mai trebuie sa platesc taxa CASS in tara? Mentionez ca nu beneficiez de serviciile de sanatate romanesti.

2.cui trebuie sa trimit actele doveditoare ca lucrez si platesc taxe de sanatate intr-o alta tara ?

3.unde pot gasi legea s-o citesc si inteleg ?

Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Taxa asigurare sanatate cristinela25 cristinela25 Am nevoie si eu de citeva lamuriri privind aceasta taxa despre existenta careia am aflat ieri, 28.02.2013 : 1.daca lucrez in afara Ro, mai trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Consecinte legale si/sau fiscale ca urmare a stabilirii resedintei intr-un stat ue RusRIM RusRIM Buna ziua, Lucrez cu contract de munca intr-unul din statele UE si indeplinesc conditiile legale pentru a cere rezidenta aici dar nu prea stiu ce consecinte ... (vezi toată discuția)
Plata impozitul anticipat??????????????? niki stefan niki stefan Nu inteleg ce soi de lege fiscala este asta... Care este motivatia logica pentru care PRACTIC trebuie sa platesc in acelasi an de 2 impozit... O data pentru ... (vezi toată discuția)