Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... BUNA ZIUA - dosar stimulent insertie depus din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

BUNA ZIUA - dosar stimulent insertie depus din decembrie, plati neefectuate

AM DEPUS DOSAR PTR STIMULENTUL DE INSERTIE INCEPAND CU LUNA DECEMBRIE 2012 DUPA NOUA LEGE DAR NU AM PRIMIT INCA ALCEL STIMULENT ,MI PUTETI SPUNE CAT O SA MAI DUREZE?VA MULTUMESC!
Cel mai sigur e sa mergeti acolo unde ati depus dosarul si sa va interesati de el.
1. A trecut cam mult timp de cand trebuia sa primiti decizia de aprobare sau respingere a stimulentului de insertie.

2. - Daca la Primarie nu vi se poate raspunde atunci faceti o sesizare la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS), cea care aproba si plateste indemnizatia pentru CCC si stimulentul de insertie.
- Sesizarea o puteti face prin telefon, prin e-mail sau mergeti personal la AJPIS.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Interventie moderator:
:foottap:
nico866:

1. Pentru continuarea discutiilor pe aceeasi tema nu trebuie sa deschideti un topic nou pentru ca nu exista continuitate in discutie si nu se va intelege nimic.

2. Intrati tot pe acest topic si folositi butonul "raspunde".

3. Nu mai scrieti exclusiv cu majuscule pentru ca este obositor de citi si s-ar putea sa nu mai primiti raspunsuri la intrebari.

nico866 a scris:
AM SUNAT IN LUNA IANUARIE SI MI S-A SPUS CA NU S-A FACUT PROGRAMUL PTR CEI CARE AU OPTAT PENTRU INGRIJIRE COPIL PE 2 ANI . SI SA MAI ASTEPT.VA MULTUMESC AR PUTEA FII ADEVARAT VARIANTA LOR

1. Nu inteleg despre ce programare ar putea fi vorba dar oricum este cam mult din decembrie si pana acum.

2. Nu ar fi rau sa faceti o sesizare (prin e-mail) si la Agentia Nationala pentru Plati si Inspectie Sociala (ANPIS), forul ierarhic superior al AJPIS.