Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva la incasare

Sunt o firma care are TVA la incasare. Achizitionez materii prime de la o firma care nu are TVA la incasare. Cand imi deduc eu TVA-ul,cand achit factura la furnizor sau in momentul primirii facturii?
Dumneavoastra va deduceti TVA-ul in momentul platii facturii.