Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA cu activitate zero in 2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA cu activitate zero in 2012

Buna ziua. O PFA in domeniul topografiei a avut activitate zero in 2012 si implicit si venituri si cheltuieli zero. Cum se complecteaza declaratia 200. Anterior, in 2011 a avut venituri si de asemenea in 2013 are. Multumesc.
Se completeaza cu 0 (zero) la la rubricile:
1. Venit brut;
2. Cheltuieli deductibile;
3. Venit net anual;
3.1. Venit net aferent........
4. Cistig net anual;
5. Pierdere fiscala anuala.
eu asa am depus-o si nimeni nu a comentat.
multumesc
In cursul anului trecut nu ati facut plati in contul contributiei la sanatate pentru pfa calculate fata de venitul estimat declarat la inceput de an? Aceasta cheltuiala e deductibila dar penalitatile nu.
s-au facut toate platile conform deciziei de impunere venite de la finante
PFA mai este angajat si cu CIM, asa ca s-a platit la sanatate doar cei 5.5%, si impozitul de 16% solicitat de finante conform veniturilor din 2011.