Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... In cadrul unui ONG se poate infiinta un centru de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

In cadrul unui ONG se poate infiinta un centru de formare profesionala? Care sunt pasii de urmat?

In cadrul unui ONG dorim sa infiintam un centru de formare profesionala. In prezent suntem furnizori de formare profesionala, organizam cursuri in cadrul ONG-ului, insa dorim sa avem un atestat, sa inregistram acest centru. Cum procedam, ce trebuie sa facem in acest sens, care este legislatia in acest sens?
Cred ca raspunsul la aceasta intrebare il gasiti aici:
[ link extern ]
Dvs ca ONG aveti de fapt formatori autorizati care sustin aceste cursuri, dar nu puteti acorda diplome CNFPA cursantilor?
asa este