Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Prestari servicii transport
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Prestari servicii transport

Ce formalitati se incheie intre mine ca beneficiar si prestatorul de un serviciu si anume transportul unui autoturism(a carui sunt proprietar) cu ajutorul unei platforme di Italia in Romania?
asa cum ati intitulat si titlul de mai sus, respectiv contract de prestari servicii de transport, in care sa identificati partile, obiectul contractului, perioada de derulare a acestuia, drepturile si obligatiile partilor contractuale, raspunderi
Contractul de servicii de tractare cu platforma este contractul tipic pentru operatiunea de a transporta un autoturism de catre operatorul de transport. La acesta se va anexa fisa de date cu starea fizica a autoturismului transportat si procesul verbal de preluare a acestuia pana la sosirea in Romania cand se va preda bunul respectiv proprietarului.
ContSters82289, utilizator
si poate ar fi bine sa va ganditi si la asigurare pe perioada derularii contractului