Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CHELTUIELI DE JUDECTATA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CHELTUIELI DE JUDECTATA

Daca pierd sa spunem procesul de partaj udiciar , si sunt obligat sa platesc cheltuieli de judecata , dar nu am venituri ce se intimpla ?
nicolaestefan, utilizator
se vor executa bunurile dv.
puteti fi executat silit pe eventuale bunuri pe care le detineti sau conturi bancare prin poprire
nu am bunuri nu am conturi nu am case nu am nimic . asa ca sa execute ce or vrea .

Art. 3
Ajutorul public judiciar prevazut de prezenta ordonanta de urgenta se acorda in cauze civile, comerciale,
administrative, de munca si asigurari sociale, precum si in alte cauze, cu exceptia celor penale.

Am gasit asta . Cred ca ''ajutor public judiciar '' ....asta e .
nicolaestefan, utilizator
ce inseamna ca pierdeti dosarul de partaj ? sunteti sau nu proprietar in devalmasie a niste bunuri pe care solicitati sa le impartiti ? daca da, atunci are ce sa va execute, nu ?
am cumparat cu o chitanta de mina . nu am facut acte notaruale cind trebuia si aua aparut unii cu un act notarial...e incurcata