avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CHELTUIELI DE JUDECTATA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CHELTUIELI DE JUDECTATA

Daca pierd sa spunem procesul de partaj udiciar , si sunt obligat sa platesc cheltuieli de judecata , dar nu am venituri ce se intimpla ?
Ultima modificare: Miercuri, 6 Martie 2013
nicolaestefan, utilizator
Cel mai recent răspuns: nicolaestefan , utilizator 14:34, 6 Martie 2013
se vor executa bunurile dv.
puteti fi executat silit pe eventuale bunuri pe care le detineti sau conturi bancare prin poprire
nu am bunuri nu am conturi nu am case nu am nimic . asa ca sa execute ce or vrea .

Art. 3
Ajutorul public judiciar prevazut de prezenta ordonanta de urgenta se acorda in cauze civile, comerciale,
administrative, de munca si asigurari sociale, precum si in alte cauze, cu exceptia celor penale.

Am gasit asta . Cred ca ''ajutor public judiciar '' ....asta e .
Ultima modificare: Miercuri, 6 Martie 2013
nicolaestefan, utilizator
ce inseamna ca pierdeti dosarul de partaj ? sunteti sau nu proprietar in devalmasie a niste bunuri pe care solicitati sa le impartiti ? daca da, atunci are ce sa va execute, nu ?
am cumparat cu o chitanta de mina . nu am facut acte notaruale cind trebuia si aua aparut unii cu un act notarial...e incurcata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecata ALEXAA10 ALEXAA10 Buna seara , va rog sa ma ajutati cu un raspuns... cine plateste cheltuielile de judecata daca cel care pierde procesul nu are venituri suficiente? Este ... (vezi toată discuția)
Executare silita Mona21 Mona21 Buna ziua, Am intirziat cu plata ratelor la un credit si tocmai am primit instiintare ca voi fi executata silit.Mentionez ca tocmai mi s-a restructurat ... (vezi toată discuția)
Partaj si executare silita ioanina_dima ioanina_dima Buna ziua! Am un proces de partaj bunuri comune cu sotul meu..........intre timp am aflat ca o parte din bunurile noastre au fost scoase la vanzare in cadrul ... (vezi toată discuția)