Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... \\"leasing-ul ma bantuie inca\\"
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

"leasing-ul ma bantuie inca"

Salutare,am luat un matiz in leasing in 2008 in 2010 am ramas dator si am returnat o de bunavoie ,ramanand in sarcina mea sa platesc ratele restante asigurarea si daca masina se vinde in debit suma pt acoperirea creditului sa o platesc tot eu .nu le am platit nimic timp de vreun an ,cand ma anunta ca sunt in executare silita .ma duc vorbesc cu executorul (suma restanta era tripla )platesc jumate pe loc si restul in rate ,timp de 6 luni la sfarsit executorul trimite o instiintare cum ca a incetat executarea silita ,ma duc la el il intreb, la ce ma pot astepta mai departe si el zice ca intre mine si firma de leasing totul sa terminat .dupa 8 luni ma trezesc ca firma de leasing mai emite o factura care nu stiu ce inseamna. e legal ,e corect ??va multumesc
Pai ce scrie in factura? Poate v-a emis factura pentru sumele restante pe care le-a incasat de la dvs. ceea ce e un lucru normal.