Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Drept civil - precedent revendicare tardiva la Legea ...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Drept civil - precedent revendicare tardiva la Legea 10

am o intrebare mai interesanta - cine stie daca in justitia romaneasca exista un precedent in care persoane care au ratat depunerea cererilor la Legea 10 in termen legal, au castigat procese de revendicare a unor imobile in speta terenuri neocupate si nefolosite?
Este posibil ca revendicarea in sine(si in anumite conditii) sa nu fie tardiva.Poate este de folos si subiectul firav discutat, din subsectiunea Noul Cod Civ, asteptand o sedimentare a noilor modificari aparute:
www.avocatnet.ro/content/for...
nucu$, utilizator