Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Invitatie cetatean strain
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Invitatie cetatean strain

Buna ziua tuturor.Desi am cautat informatii pe tema unei invitatii nu am gasit inf complete si corecte.As dori sa fac o invitatie unui cetatean egiptean.Unde trebuie sa ma adresez ptr o asemenea invitatie?Care sunt procedurile necesare, actele de care am nevoie?Multumesc frumos.
buna....am un prieten in iordania care doreste sa ma viziteze, el a vorbit cu cei de la ambasada si au spus ca ii trebuie o invitatie de la mine. am citit mai sus ca trebuie sa demonstrezi prin acte ca ai bani cu ce sa ii oferi tot cea ce trebuie,sunt intr-o situatie cam dificila financiar, totusi el nu poate sa ia viza de acolo fara invitatie???
astept raspunsul d-voastra sau un sfat cu cea ce as putea face
multumesc anticipat