Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... penalitati intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

penalitati intretinere

au obligatie de a face calculul penalitatilor doar pe ultimii 3 ani?nu am fost trimis in judecata in intervalul acesta de 3 ani ,acum ca sunt la zi am ramas doar cu penalitati dar le afiseaza pe tabel toate penalitatile pe 10 ani si nu inteleg de ce,mentionez ca am platit (6000 ron)penalitatile care am fost dat in judecata dar castigase in instanta (am ramas cu 10.000 ron penalitati).multumes anticipat
Cei 10.000 lei reprezinta penalizari anterioare mai vechi de 3 ani si care nu au facut obiectul dosarului atunci cand ati fost dat in judecata?

Daca da, ele sunt prescrise si nu mai pot fi pretinse de la dvs.