avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde se depun actele pentru somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde se depun actele pentru somaj?

Buna seara,
Din noiembrie 2011 si pana in prezent am lucrat la o firma care isi are sediul social in Galati si un punct de lucru in Bucuresti (nu cred ca sediul din Bucuresti era inregistrat ca si punct de lucru).
Eu am domiciliul stabil In Bacau si resedinta (viza de flotant) in Bucuresti.
Am toate actele pentru a depunde dosarul pentu somaj. Intrebarea este, unde le pot depune Bucuresti sau Bacau?
Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 10 Martie 2013
loremunteanu, utilizator
Cel mai recent răspuns: loremunteanu , utilizator 16:42, 11 Martie 2013
Am uitat sa precizez ca am lucrat in Bucuresti...
Actele se pot depune la AJOFM in a cãrei raza teritorialã aveti domiciliul - AJOFM Bacau - sau, dupã caz, reşedinţa - AMOFM Sect .... Bucuresti
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In ce localitate ma inregistrez la ajofm ??? doreeana doreeana Buna seara! Imi puteti spune va rog, daca eu am domiciliu stabil in Hunedoara, si am lucrat in Cluj, si am flotant pe Cluj, si doresc sa obtin un loc de ... (vezi toată discuția)
Referitor somaj - adeverinta de venit mari29 mari29 Buna seara. Am si eu o nelamurire cu privire la somaj. Eu am buletinul de Timis, dar locuiesc si lucrez in Bucuresti. S-ar putea sa fiu nevoita sa intru in ... (vezi toată discuția)
Reclamatie functionar ajofm adina.m90 adina.m90 Buna ziua. In data de 2 Noiembrie mi s-a desfacut contractul de munca in baza articolului 65 cu 1. Domiciliul meu era in Rm Valcea dar pentru 4 ani m-am mutat ... (vezi toată discuția)