Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde se depun actele pentru somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde se depun actele pentru somaj?

Buna seara,
Din noiembrie 2011 si pana in prezent am lucrat la o firma care isi are sediul social in Galati si un punct de lucru in Bucuresti (nu cred ca sediul din Bucuresti era inregistrat ca si punct de lucru).
Eu am domiciliul stabil In Bacau si resedinta (viza de flotant) in Bucuresti.
Am toate actele pentru a depunde dosarul pentu somaj. Intrebarea este, unde le pot depune Bucuresti sau Bacau?
Va multumesc!
loremunteanu, utilizator
Am uitat sa precizez ca am lucrat in Bucuresti...
Actele se pot depune la AJOFM in a cãrei raza teritorialã aveti domiciliul - AJOFM Bacau - sau, dupã caz, reşedinţa - AMOFM Sect .... Bucuresti
Multumesc!