Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Referitor somaj - adeverinta de venit
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Referitor somaj - adeverinta de venit

Buna seara. Am si eu o nelamurire cu privire la somaj. Eu am buletinul de Timis, dar locuiesc si lucrez in Bucuresti. S-ar putea sa fiu nevoita sa intru in somaj, dar stiu ca am nevoie la dosar de adeverinta de venit. Daca imi fac viza de flotant, pot sa solicit somajul in sectorul de care voi apartine atunci cand voi avea viza de flotant si daca pot elibera aceea adeverinta de venituri din Bucuresti? Sau trebuie sa eliberez aceea adeverinta din Timisoara? Astept un raspuns. Va multumesc.
Daca va faceti viza de flotant, atunci dosarul pentru somaj in puteti depune la AMOFM in raza caruia aveti resedinta.

Adeverinta de somaj se elibereaza de catre angajatorul dvs.

Adeverinta de la Adm.Fin. cum ca nu realizati venituri o puteti obtine fie de la Adm.Fin. unde aveti domiciliul , fie de la cea unde aveti resedinta.