Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire sau nu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire sau nu

Buna seara
Mama mea a locuit în imobilul bunicii mele, împreuna cu aceasta, 17 ani,până când bunica mea a decedat și în continuare locuiește acolo. A avut grija de aceasta pe toată perioada celor 17 ani.Are dreptul la moștenirea imobilului ținând cont ca mama mai are 2 frați?Nu s-a făcut masa succesorala.
Mulțumesc pentru sprijin
Cu siguranţă şi fraţii mamei dvs au drepturi, ca descendenţi, moştenitori de gradul 1 în egala măsura.
multumesc tare mult,un avocat mi-a soptit ca ar fi o posibilitate-uzucapiune-.am vrut sa fiu sigura.
daca tot va soptit rugatil sa va indice si temeiul de drept -uzucapiune ???
exclusa uzucapiunea in acest caz!
multumesc mult