avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme Diploma de Licenta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme Diploma de Licenta

Sunt absolvent promotia 2008 al unei universitati private , implicata intr-un mare scandal privind eliberarea diplomelor de licenta .
Eu detin fizic aceasta diploma, dar sunt respinsa la titularizare de trei ani.
Este legal? Ce pot face in aceasta situatie?
Mentionez ca am absolvit Facultatea de Pedagogie muzicala si Liceul de muzica ,,George Enescu", flaut - principal si pian secundar.
Ministerul educatiei considera ca nu sunt suficient de bine pregatita pentru a preda intr-o scoala generala, Educatie muzicala.
Multumesc anticipat!




























Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 23:11, 11 Martie 2013
Solicitati printr-o adresa temeiul legal in baza caruia nu aveti acces la titularizare. Ulterior, in functie de raspuns puteti sa actionati in consecinta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoastere diplome ,,spiru haret" coriza coriza Buna seara, Sunt absolventa ,,Spiru Haret\", promotia 2008, ID. Mi-a fost eliberata diploma de licenta dar nu-mi este recunoscuta. Sunt angajata in sistemul ... (vezi toată discuția)
Încadrarea conform prevederilor art.4 (d) ºi art. ii din legea nr.387/2009 ionela adriana ionela adriana Sunt cadru didactic, educatoare-educator la o şcoală specială, iar momentan sunt încadrată institutor I. Sunt absolventă a Colegiului Universitar, ... (vezi toată discuția)
Am terminat facultatea de stiinte juridice si administrative ... sacuiuelena sacuiuelena Am terminat Facultatea de stiinte juridice si administrative de 3 ani si as vrea sa stiu daca pot preda vreo materie la gimnaziu si daca e obligatoriu pentru ... (vezi toată discuția)