Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plangere penala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plangere penala

buna seara din nou deci in ianuarie anul trecut mi sa stabilit o pensie alimentara pentru baiat care este student de 100 euro intrucat eu nu lucram si sa luat salariul minim pe economie din italia unde stau. Eu am trimis in fiecare luna 30 euro intrucat nu am putut mai mult deoarece nu lucrez dar baiatul a facut o plangere penala pentru abandon de familie si neplata cu rea credinta ce se poate intampla. va multumesc
Buna seara .
Cereti revizuirea cunantumului pensiei alimentare,functie de veniturile dvs.
Faceti o intelegere cu copilul,sau cu fosta sotie,in acest sens.Ceea ce se poate se poate intimpla ,este raspunderea penala,daca sotia sau copilul depun plangere .
Evitati situatia si cautati sa va intelegeti,ca este mai bine.
Cu stima,
Marius Bote .