Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contractul de arendare - incheiere, conditii, parti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contractul de arendare - incheiere, conditii, parti

Buna dimineata.Am si eu o intrebare: o asociatie agricola poate sa incheie contracte de arendare a terenului cu o persoana fizica sau cu o firma?
da
revin cu o precizare, societatea agricola este constituita conf.Lg.36/1991,prin asociere a membrilor ce detin terenuri agricole.Contractul nu este incheiat cu o persoana fizica membru al asociatiei ci cu o persoana fizica din afara si cu un SRL.
Deci se poate incheia contract de arenda/
scuze pt.insistente si multumesc anticipat.
Se poate încheia contractul atâta timp cât părţile contractului nu au nimic în comun.