Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract prestari servicii foto video si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract prestari servicii foto video si restituire avans

Buna ziua,

am si eu o rugaminte./intrebare: am incheiat un contract de prestari servicii foto video pt un eveniment achitand si un avans. Eu doresc sa il reziliez, iar la clauzele incetarii imi scrie ca acest contract inceteaza la finalizarea evenimentului sau prin anuntarea celeilalte parti cu cel putin 60 de zile inainte de data evenimentului, dar nu se precizeaza nimic de avans(se returneaza sau se pierde). Avand in vedere ca data evenimentului este in Septembrie si eu vreau sa il anunt luna aceasta credeti ca am vreo sansa sa imi recuperez avansul?

Va multumesc anticipat!

Daca nu este specificat in contract nu va poate retine avansul
Va multumesc!