Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimb de teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimb de teren agricol

Buna ziua,
Stie cineva daca se poate face schimb de teren extravilan cu primaria locala si daca da cum trebuie procedat.
teoretic este posibil prin icheierea unui contract de schimb, in situatia in care Primaria detine un astfel de teren, se afla in domeniul privat al statului si este de acord. Mai intai formulati o solicitare scrisa Primariei.
Multumesc