Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Nerespectare contract
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Nerespectare contract

Buna ziua

am cumparat o masina d ela SC BRADY TRADE SRL, din Bucuresti si in contract au trecut urmatoarea preveder:

""pretul total este de 14.700 euro si include TVA si alte taxe suplimentare datorate conform legii romane si a caror obligatie de colectare incumba Vanzatorul (dupa caz taxe vamale, taxe pentru fond de mediu, etc).""""

Ei au intarziat cu actele masinii, drept urmare trebuie achitata taxa de inmatriculare. Dar nu vor sa respecte prevederea contractului.

Ce ma sfatuiti ?

Multumesc.
reziliati contractul
puteti achita dvs taxa de mediu urmand sa o recuperati ulterior de la ei eventual in instanta