Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim pe economie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim pe economie

Cine imi poate spune ,va rog , daca salariul minim pe economie este impozabil ?..si daca el de ex. este de 750 ron salariul minim brut (cred) ..cat este salariul net atunci ? adica cati bani se dau in mana ?:D
La un minim pe economie de 750 brut, in mana luati in jur de 566 ron
POtrivit Codului Fiscala, toate veniturile din salarii sunt impozabile ... la un salariu brut de 750 lei , salariul net este de 566 lei , fara a se lua in considerare persoanele aflate in intretinere, tichete de masa daca se acorda, sporuri etc., si este functie de baza ...

Calculator salariu - rezultate
[ link extern ]