Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Mai e nevoie de partaj daca vindem apartamentul ca ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Mai e nevoie de partaj daca vindem apartamentul ca fosti soti ?

Buna ziua. Am convenit cu sotul meu sa divortam la notar, fiind in totalitate de acord asupra oricarui aspect. Detinem si un apartament. As dori sa stiu daca mai avem nevoie de partaj in cazul in care vindem apartamentul de comun acord, intelegandu-ne si asupra acestui lucru. Va multumesc!
Nu mai este nevoie sa faceti partajul daca va intelegeti sa il vindeti impreuna si apoi sa impartiti banii cum credeti de cuviinta
Va multumesc pentru raspuns!