Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parc eolian - bun mobil sau imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parc eolian - bun mobil sau imobil

Buna ziua.
Rugamintea mea este sa imi spuneti cum considerati, dpdv juridic, un parc eolian, ca fiind un bun mobil sau imobil?
Multumesc.
nu poate fi mobil atata timp cat prin miscarea acestuia isi pierde valoarea economica
mobil...
Parcul eolian este un bun imobil, vorbim de un teren pe care se afla niste constructii.
drepturile pe care le au constructorii de buna sau rea credinta ....sunt de creanta
deci, mobile:)
Stimate, întrebarea spune „cum considerati, dpdv juridic, un parc eolian, ca fiind un bun mobil sau imobil?

Considerati că vă puteti plimba cu parcul eolian?