avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parc eolian - bun mobil sau imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parc eolian - bun mobil sau imobil

Buna ziua.
Rugamintea mea este sa imi spuneti cum considerati, dpdv juridic, un parc eolian, ca fiind un bun mobil sau imobil?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters267790 , utilizator 21:16, 18 Martie 2013
nu poate fi mobil atata timp cat prin miscarea acestuia isi pierde valoarea economica
mobil...
Parcul eolian este un bun imobil, vorbim de un teren pe care se afla niste constructii.
drepturile pe care le au constructorii de buna sau rea credinta ....sunt de creanta
deci, mobile:)
Stimate, întrebarea spune „cum considerati, dpdv juridic, un parc eolian, ca fiind un bun mobil sau imobil?

Considerati că vă puteti plimba cu parcul eolian?

Alte discuții în legătură

Vecinul constructie pe terenul meu alin1918 alin1918 Buna ziua. Am cumparat un teren f0rmat din 2.5 loturi intr-un complex rezidential. Iar de curand am vazut ca vecinul nu a innumarat bine loturile si a ajuns ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate imobil zsolt956 zsolt956 Daca cineva cumpara o locuinta cu contract neautentificat (imobilul fiind construit candva neautorizat pe terenul altuia) sau construieste o locuinta desi ... (vezi toată discuția)
Concubinaj de 6 ani ContSters149603 ContSters149603 Buna ziua, Ma numesc Coman Horia Andrei si sunt in urmatoarea situatie: Convietuiesc cu o fata de 6,5 ani in apartamentul pe care bunica ei i l-a vandut cu ... (vezi toată discuția)