avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ordonanta presedintiala, relatii personale cu minorul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ordonanta presedintiala, relatii personale cu minorul

Daca s-a modificat codul de procedura civila, puteti sa-mi spuneti, va rog, care articol este echivalentul acum al articolului 581 din vechiul cod de procedura civila, in baza caruia se intemeiaza acum cererile de ordonante presedintiale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:44, 17 Martie 2013
996 si urmatoarele
In prezent, sediul materiei in constituie art. 996 -1001 Cod procedura civila
Ultima modificare: Duminică, 17 Martie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 581 din cod procedura civila - corespondenta in noul cod Cimss Cimss Buna ziua, Am facut o ordonanta presedintiala si in drept am scris potrivit art. 581 din cod de procedura civila, insa acet articol este din vechiul cod, ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedintiala suspendare executare silita ancut75 ancut75 Cererile formulate pe cale de ordonanta presedintiala, cand sunt neevaluabile in bani, se taxeaza cu 20 lei. Cand cererea formulata pe cale de ordonanta ... (vezi toată discuția)
Ordonanþã preºedinþialã romeoiasi romeoiasi Am depus la data de 20 decembrie cerere de ordonanta presedentiala in baza articolului 403 cod procedura civila. Am depus aceasta deoarece instanta de fond ... (vezi toată discuția)