Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ordonanta presedintiala, relatii personale cu minorul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ordonanta presedintiala, relatii personale cu minorul

Daca s-a modificat codul de procedura civila, puteti sa-mi spuneti, va rog, care articol este echivalentul acum al articolului 581 din vechiul cod de procedura civila, in baza caruia se intemeiaza acum cererile de ordonante presedintiale?
996 si urmatoarele
In prezent, sediul materiei in constituie art. 996 -1001 Cod procedura civila
Cornel Vasile, Consilier juridic