avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari auto - dauna neacoperita de RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari auto - dauna neacoperita de RCA

buna ziua ,ma numesc cristi ,am lovit masina din vina mea ,firma de asigurari (rca)mi-a deschis dosar dar imi cere bani pentru reparatie .as dori sa stiu daca este normal?(legal) multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: lucianrosca , utilizator 12:04, 18 Martie 2013
RCA este pentru asigurarea pagubelor produse TERTILOR, nu propriei masini

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire rca danmiclovan danmiclovan Buna ziua Am lovit o masina neacordandu-i prioritate. Eu am fost cel \"ranit\" si din acest motiv s-a deschis dosar penal. Urmeaza sa se dea NUP, etc. ... (vezi toată discuția)
Am gasit masina lovita in fata casei, cum procedez? cata-bog cata-bog Buna ziua. Mi-am gasit masina ce era parcata in fata casei, lovita si zgariata. Nu stiu cine a lovit-o deci nu o pot repara pe asigurarea vinovatului. Eu am ... (vezi toată discuția)
Refuz plata asigurator rca catargiutudor catargiutudor Buna seara, Acum doua saptamani mi-a fost lovita masina de o doamna. Am stabilit de comun acord ca a fost culpa ei si am completat impreuna cu ea formularul ... (vezi toată discuția)