Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Decizie de impunere CASS
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Decizie de impunere CASS

Bună seara
Am un PFA pe care l-am înființat pt.a accesa fondurile europene la măsura 141 cresterea albinelor.Azi am primit decizia de impunerea de la CASS şi nu ştiu daca la codul CAEN 149 se impune plata CASS .Când am înfiinţat societatea pt accesarea fondurilor europene mi s-a spus că nu se impozitează şi că nu am obligații față de CASS,ANAF, etc.Vă rog saă mă ajutaţi.
Mulţumesc mult.
monicaemiliapop a scris:

Bună seara
Am un PFA pe care l-am înființat pt.a accesa fondurile europene la măsura 141 cresterea albinelor.Azi am primit decizia de impunerea de la CASS şi nu ştiu daca la codul CAEN 149 se impune plata CASS .Când am înfiinţat societatea pt accesarea fondurilor europene mi s-a spus că nu se impozitează şi că nu am obligații față de CASS,ANAF, etc.Vă rog saă mă ajutaţi.precizez ca am 46 familii de albine.
Mulţumesc mult.