Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cumparare apartament CMI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cumparare apartament CMI

Doresc sa cumpar un apartament pe un cabinet medical individual la un pret de 40000 EUR. Ma intereseaza, daca va fi sa il vand peste 2-3 ani cu aceeasi suma, ce impozite si taxe voi plati la vanzare?
tva daca sunteti platitor si impozit pe venitul din vanzarea apartam. care acum este 2-3 % din valoare ce va fi peste ani nu stim.