Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Geometria imobilului
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Geometria imobilului

Ce inseamna?
Geometria imobilului nu este dispunibila in planul cadastral de carte funciara din sistemul informatic. Observatie: acest imobil nu are geometrie.
Inseamna ca masuratorile acelui imobil au fost efectuate anterior implementarii sistemului eTerra, astfel ca sistemul nu are incarcata geometria acelui imobil. E o chestie tehnica, care nu are nicio importanta juridica.
Imobilul in cauza a fost identificat gresit intr-o alta CF decat ce-a reala. Ce inseamna atunci
geometria imobilului nu este disponibila in planul cadastral de carte funciara din sistemul informatic?

Aurelian Gherasim, utilizator
Raspunsul la intrebare este identic cu cel de mai sus intrucat si intrebarea e aceeasi.