avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Geometria imobilului
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Geometria imobilului

Ce inseamna?
Geometria imobilului nu este dispunibila in planul cadastral de carte funciara din sistemul informatic. Observatie: acest imobil nu are geometrie.
Cel mai recent răspuns: d_doinita , utilizator 15:46, 6 Aprilie 2013
Inseamna ca masuratorile acelui imobil au fost efectuate anterior implementarii sistemului eTerra, astfel ca sistemul nu are incarcata geometria acelui imobil. E o chestie tehnica, care nu are nicio importanta juridica.
Imobilul in cauza a fost identificat gresit intr-o alta CF decat ce-a reala. Ce inseamna atunci
geometria imobilului nu este disponibila in planul cadastral de carte funciara din sistemul informatic?

Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Aprilie 2013
Aurelian Gherasim, utilizator
Raspunsul la intrebare este identic cu cel de mai sus intrucat si intrebarea e aceeasi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extrasul de plan cadastral dariad dariad De ce in intervalul 2010-2014 nu mi s-a eliberat niciodata si \\"Extrasul de plan cadastral de carte funciara\\" atunci cand mi s-a eliberat extras CF de ... (vezi toată discuția)
Extras cf versus extras cadastral 2015 sheianca sheianca Va rog, in vederea reamenajarii unei locuinte, pentru autorizatia de construire, am solicitat o ridicare topografica. Desi casa veche e cumparata recent, ... (vezi toată discuția)
Cadastru gresit AFANFANA AFANFANA In anul2006 un vecin face cadastru propietati sale i-l pune hortofoto plan ,optine nr cadastral acum in 2015 doresc sa fac si eu cadastrul pe propietatea de ... (vezi toată discuția)