Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere Auto Fiscal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere Auto Fiscal

Buna ziua,

Acum 8 luni de zile am vandut un autoturism catre o alta persoana .Acel autoturism a apartinut altei persoane si eu am efectuat doar revanzarea. Dupa vanzare am fost la primarie cu actele sa eliberez acel certificat fiscal, totul a fost fara problema, am primit stampila pe fisa de inmatriculare cat si un certificat fiscal.

Acuma am fost la primarie si am constatat ca inca figureaza masina pe numele meu, cu toate ca acel automobil a fost vandut. Cei de la primarie au spus ca trebuie sa aduc un certificat de radiere sau ceva de genul.

Ce procedura exista pentru a scapa de acel automobil din impozit?

alexz0ne, utilizator
Buna seara, am si eu o problema....am cumaprat zilele trecute o masina, am facut contract de vanzare cumparare, dar pers de unde am luat masina nu-mi mai trimite fiscalul....eu cum pot sa mai inmatriculez masina la financiar pe numele meu?