Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie persoana imputernicita sa transmita revisalul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie persoana imputernicita sa transmita revisalul

este obligatoriu ca decizia de numire a persoanei care transmite revisalul, persoana fizica,angajata cu contract de munca, sa se mai transmita la itm ? este persoana imuternicita conform art 2 alineat 5 din HG 500. obligativitatea transmiterii o inteleg ca fiind cea mentionata la alin 6,adica in cazul in care fac contracte de prestari servicii cu prestatori inregistrati la itm.
Decizia respectiva nu se comunica ITM-ului ... numai daca serviciul este externalizat, atunci devin incidente prevederile art.2 alin.6-8 din HG nr.500/2011 si ale Ordinului nr. 1918/2011 pentru aprobarea procedurii si actelor pe care angajatorii sunt obligati sa le prezinte la inspectoratul teritorial de munca pentru obtinerea parolei, precum si a procedurii privind transmiterea registrului general de evidenta a salariatilor in format electronic , pct.9-12.
multumesc, am control de la itm si mi-au cerut si aceasta decizie. eu ma incadrez la alin 5 si vroiam sa stiu ce spun.