avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna seara! Sotul meu beneficiaza de un stimulent de insertie ..pentru ca eu nu am putut beneficia de indemnizatia crestere copil; stimulentul il vom primi timp de 2 ani...dar daca eu ma angajezi inainte de implinirea celor 2 ani..ni se va mai acorda in continuare stimulentul? Multumesc! O seara buna!
Cel mai recent răspuns: loreesha , utilizator 22:01, 20 Martie 2013
loreesha a scris:

Buna seara! Sotul meu beneficiaza de un stimulent de insertie ..pentru ca eu nu am putut beneficia de indemnizatia crestere copil; stimulentul il vom primi timp de 2 ani...dar daca eu ma angajezi inainte de implinirea celor 2 ani..ni se va mai acorda in continuare stimulentul? Multumesc! O seara buna!

Fiti fara grija. Daca va angajati sotul va beneficia in continuare de stimulent.

Multumesc mult! Numai bine!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu pentru cresterea copilului petreximera petreximera Buna seara ! Sotul meu lucreaza in cadrul armatei (m.a.p.n) cu contract incheiat din data de 7 martie 2012..dar inainte de a i se incheia acest contract a ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal ContSters264388 ContSters264388 Buna ziua Am lucrat pana in ianuarie 2012. Apoi am stat acasa 3 luni, fara nici un venit. Din mai 2012 m-am angajat iar la o alta societate. Acum sunt ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil daniella85 daniella85 buna seara,daca sotul meu lucreaza de 4 ani la aceeasi firma dar cu un contract de 4 ore,se calculeaza la fel indemnizatia?sau se modifica?multumesc (vezi toată discuția)