Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna seara! Sotul meu beneficiaza de un stimulent de insertie ..pentru ca eu nu am putut beneficia de indemnizatia crestere copil; stimulentul il vom primi timp de 2 ani...dar daca eu ma angajezi inainte de implinirea celor 2 ani..ni se va mai acorda in continuare stimulentul? Multumesc! O seara buna!
loreesha a scris:

Buna seara! Sotul meu beneficiaza de un stimulent de insertie ..pentru ca eu nu am putut beneficia de indemnizatia crestere copil; stimulentul il vom primi timp de 2 ani...dar daca eu ma angajezi inainte de implinirea celor 2 ani..ni se va mai acorda in continuare stimulentul? Multumesc! O seara buna!

Fiti fara grija. Daca va angajati sotul va beneficia in continuare de stimulent.

Multumesc mult! Numai bine!