Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 112 cu erori
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 112 cu erori

buna ziua!
am o problema: am avut concedii medicale si nu am observat ca d112 era varianta mai veche cu baza de calcul cas din anul trecut. am trimis declaratia si mi-a dat eroare baza de calcul. am refacut d112 pe o varianta noua si am trimis online. intrebarea mea este: trebuia sa bifez casuta de rectificativa?
multumesc pentru ajutor!
Daca prima varianta v-a fost respinsa de portal pe motiv de erori, NU trebuie sa dati varianta buna ca rectificativa, ci ca una normala.
asa m-am gandit si eu.
multumesc inca odata!