avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratia 101 microintreprinderi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratia 101 microintreprinderi

Buna ziua!

Ca microintreprindere trebuie sa depun declaratia 101 pe anul 2012? Eu am depus declaratia 100 pe trim 4 2012 si mi-e valida. Eu am stiut ca micro nu depun 101, dar am citit intr-un articol azi de pe acest site cum ca: " In ceea ce priveste profitul de anul trecut, regulile de raportare si plata nu s-au modificat. Exact ca si celelalte firme, microintreprinderile aplica regulile generale privind declararea si plata impozitului pe profit: nu mai depun declaratia 100 pentru trimestrul IV, ci doar formularul 101, pana la data de 25 martie 2013."

In anul 2012 ati fost platitor de impozit profit sau pe venitul microintreprinderilor?Ce cifra de afaceri ati realizat pe 2012?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii fiscale an 2013 contabilbuc contabilbuc O intrebare: microintreprindere din februarie 2013 in luna moiembrie am cifra de afaceri de 281000 lei,firma devine platitoare de impozit pe profit incepind cu ... (vezi toată discuția)
Declaratie impozit pe profit ayleena ayleena Buna ziua, Am o nelamurire: trebuie sa depun doua declaratii cu impozitul pe profit? Una pentru trim IV pana pe 25 ian si una anuala pana pe 25 martie? Firma ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii rodia rodia Buna ziua si ,, la multi ani\\" O microintreprindere infiintata in august 2012, a depasit in luna noiembrie 2012 cifra de afaceri de 100.000 euro. In ... (vezi toată discuția)