Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pamantul aferent blocului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pamantul aferent blocului

Buna ziua,ma puteti lamuri va rog in legatura cu pamantul aferent blocului,in sensul ca acesta apartine proprietariilor imobilului,fiecare avand o cota parte din pamant sau nu apartine lor,si daca nu cum pot intra in posesia acestuia.Va multumesc
Concret ,la care pamant faceti referire ,acela pe care este ridicat imobilul ,sau acela din jurul imobilului?
La cel pe care este ridicat blocul
chiar nimeni nu are idee de aceasta problema?