Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deductibilitate cheltuiala + TVA bon fiscal combustibil
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deductibilitate cheltuiala + TVA bon fiscal combustibil

Imi puteti spune, va rog, tinand cont de modificarile legislative recente, cum trebuie procedat in cazul unui bon fiscal pentru achizitie carburant?
Pana in prezent salariatii imi aduceau bonul fiscal pe care se trecea numarul de inmatriculare, numele, CIF-ul firmei si decontul de cheltuieli atasat (auto proprie).
Acum in vederea deducerii TVA de 50% (in acest caz: uz personal + profesional) va trebui sa le solicit factura emisa pe firma sau bonul sa contina CIF-ul firmei?
~ Conținut șters la cerere ~