Forum Discuţii juridice Executare silită am de primit sulta- imobilul nu se vinde la licitatie ...
Discuție deschisă în Executare silită

am de primit sulta- imobilul nu se vinde la licitatie , ce solutii am ?

in urma cu un an s-a incheiat un proces de partaj bunuri comune,urmand ca fostul sot sa -mi dea o suma de bani ,acesta nu a colaborat cu dna executor ajungandu-se la executarea locuintei ,de un an de zile il publica dar nu se prezinta nimeni la licitatie ce sa fac? Dupa prima licitatie i-a scazut 25% si de atunci nimeni sa nu fi fost interesat cu toate ca are un pret mic.Ceas putea eu sa fac ,cum sa recuperez acea suma?#-o
trebuie finalizata executerea silita prin vanzarea bunului, daca nu mai exista alte bunuri ale fostului sot, conturi bancare in care sa detina bani ori surse de venit spre a fi poprit, actuala criza este de vina pentru lipsa aproape in totalitate a tranzactiilor imobiliare in general.
in cazul in care se nu se vinde bunul imobil ati putea sa il luati in contul creantei . nu puteti lua in contul creantei la un pret mai mic de 75% din evaluarea facuta