Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita- cine depune cererea ?
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita- cine depune cererea ?

Dacă s-a pronunțat o hotărîre definitivă într-un dosar
, executarea silită trebuie neapărat făcută de un avocat sau poate fi solicitata de persoana în favoarea căreia s-a dat hotărîrea. Mulțumesc anticipat.
Procedura executarii siite intra in responsabilitatea exclusiva a biroului executorului judecatoresc responsabil domiciliului debitorului
Creditorul ,poate personal sau prin persoana mandatata sa demareze procedura de executare silita prin bej
Executarea silita poate fi solicitata personal de creditor, care se adreseaza unui B.E.J.