avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiinþare pfa activitate frizerie - ce documente / ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiinþare pfa activitate frizerie - ce documente / avize sunt necesare?

Vreau să deschid o frizerie şi să infiinţez un pfa. Ce acte imi trebuie, avize, contabil, ssm, psi şi altele.
Mulţumesc!
Ultima modificare: Luni, 25 Martie 2013
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 14:39, 25 Martie 2013
Fara sa va sperii.. multe
1 Reg comertului : actele necesare ( in mare) dovada spatiu copie diploma / atestat frizer, CI, multe formulare de inregistrare.
2. Dupa ce se inregistreaza firma, la Anaf de care apartineti cu declaratia 220 in max 15 zile.
Trebuie cumparate jurnalele obligatorii de PFA ( RIP si RI ) Ruc optional ( la unii obligatoriu..)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - formular 220 + 070 wasssu wasssu 1. Legat de formularul 220, ce trec la punctul II. 9 Document de autorizare? Cand am infiintat pfa-ul am primit certificatul de inregistrare, certificat ... (vezi toată discuția)
Manichiură acasa Miha Baidoc Miha Baidoc Buna ziua,doresc să prestez servicii de manichiură acasa,am o cameră disponibilă, imi puteti spune dacă este ok? Stiu ca la salon e nevoie de cameră ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitor de tva Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! 1. Dupa inregistrarea la registrul comertului ce declaratii trebuiesc depuse mai departe in cazul unui PFA neplatitor de TVA? 2. Trebuie sa-si ... (vezi toată discuția)