Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiinþare pfa activitate frizerie - ce documente / ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiinþare pfa activitate frizerie - ce documente / avize sunt necesare?

Vreau să deschid o frizerie şi să infiinţez un pfa. Ce acte imi trebuie, avize, contabil, ssm, psi şi altele.
Mulţumesc!
george-neagu, moderator
Fara sa va sperii.. multe
1 Reg comertului : actele necesare ( in mare) dovada spatiu copie diploma / atestat frizer, CI, multe formulare de inregistrare.
2. Dupa ce se inregistreaza firma, la Anaf de care apartineti cu declaratia 220 in max 15 zile.
Trebuie cumparate jurnalele obligatorii de PFA ( RIP si RI ) Ruc optional ( la unii obligatoriu..)