Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... al 13 lea salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

al 13 lea salariu

Rog respectuos sa ne comunicati cand se acorda al 13 salariu pentru unitatile penitenciare ?
D-l Boc ne spune mereu ca nu s-a aprobat bugetul, dar salariul acesta face parte din aprobarea bugetului pe 2008, din cate stiu eu .
Va multumesc.
Noi nu va comunicam nimic ca nu suntem subordonati dvs. Noi doar raspundem la intrebari in cazul in care sunt puse frumos.
De ce nu-i actionati in judecata pentru neplata drepturilor cuvenite si neacordate pe cei de la Ministerul Justitie si A.N.P.
nedreptate a scris:

Rog respectuos sa ne comunicati cand se acorda al 13 salariu pentru unitatile penitenciare ?
D-l Boc ne spune mereu ca nu s-a aprobat bugetul, dar salariul acesta face parte din aprobarea bugetului pe 2008, din cate stiu eu .
Va multumesc.

S-a votat bugetul pe 2009 si astfel dl Boc nu mai are cum sa va spuna ca nu este votat pentru a primi cel de-al 13-lea salariu.
Exista unele institutii publice care au luat acest salariu inainte de votarea bugetului pe 2009.
Va cer scuze d-le avocat dar, nu am avut intentia sa va jignesc nici pe departe.
Desigur am cea mai mare recunostinta pentru pertinenta raspunsurilor oferite de domniile voastre aici :)
Tin sa va multumesc pentru timpul alocat noua,celor cateodata nedreptatiti si chiar fac asta in numele a milioane de romani care nu cunosc legea .
Sincer, eu chiar am nevoie de un avocat, caci am fost mult, chiar f mult pagubita.
Tot binele din lume :)
Adriana Ion
nedreptate a scris:

Rog respectuos sa ne comunicati cand se acorda al 13 salariu pentru unitatile penitenciare ?
D-l Boc ne spune mereu ca nu s-a aprobat bugetul, dar salariul acesta face parte din aprobarea bugetului pe 2008, din cate stiu eu .
Va multumesc.

Stiti foarte bine! Unde mai pui ca trebuia platit din decembrie 2008!

Nici personalul din institutiile publice aflate in subordinea Ministerului Muncii nu l-au primit si nu se aude nimic!
:offtopic:
Unele institutii din subordinea Ministerului Muncii l-au primit ...:)

Plata premiului anual aferent anului 2008 pentru personalul din institutiile publice, indiferent de sistemul de finantare si de subordonare, inclusiv pentru personalul aferent activitatilor de pe langa unele institutii publice finantate integral din venituri proprii, se efectueaza din prevederile bugetare pe anul 2009, incepand cu luna ianuarie 2009.