Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Bilant de inchidere SRL
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Bilant de inchidere SRL

Buna ziua,

Am si eu de intocmit bilantul de inchidere la un SRL. Am citit postarile de pe forum pe acest subiect, insa mi-a ramas neclar pe ce formular se intocmeste acest bilant? Ce data se considera in coloana 1, 31.12 anterior? Se poate depune si online?

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre!
E posibil ca si in aceasta situatie, procedura sa difere in functie de agentia la care se face depunerea.
Eu am depus anul trecut unul completand ultimul formular existent pe site, facand manual, cu pixul, mentiunea "Bilant de lichidare" si trecand tot cu pixul perioada pentru care a fost completat. Nu se poate depune on-line, si nici macar la ghiseu, ci la registratura (cel putin asa mi s-a solicitat). Cel mai bine este sa intrebati telefonic la ANAF din raza dvs teritoriala.
Multumesc. Ati depus si note?
Nu, doar bilantul in 3 exemplare, din care unul a ramas la ei, unul pentru sediul firmei si unul pentru Reg Comertului (fara note explicative...si evident cu sumele inchise, adica intocmit pe baza balantei cu solduri finale 0(zero)).
Am inchis toate conturile prin 892, am solduri 0. Insa am probleme la corelatii. Va trebui sa mai verific.... Multumesc inca o data pentru tot.