Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul spor de vecime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul spor de vecime

Buna ziua,
In situatia in care am avut in perioada 01.01.2012 - 31.12.2012 doua contracte de muca simultan respectiv unul la o unitate cu 8 ore si altul la o unitate cu 4 ore care imi este vechimea in munca care se ia in calcul la sporul de vechime: 1 an, 1,5 ani sau 2 ani? Mentionez ca acum am un singur contract de munca de 8 ore.
Vechimea in munca este aceeasi , de 1 an de zile ....la pensie vi se vor cumula salariile realizate in baza celor doua c.i.m. ....