Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obiect principal si obiect secundar de activitate - ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obiect principal si obiect secundar de activitate - act constitutiv sau certificat constatator

Daca o SRL are ca obiect principal 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management si in secundar mai are si alte activitati printre care si 6820- Inchirierea si subinchirierea de bunuri imobiliare proprii sau subinchiriate si uneori mai are si contracte de inchiriera a acestor bunuri, aceasta activitate trebuie trecuta in Certificatul Constatator de la sediu sau este suficient ca se regaseste in Actul Constitutiv la activitati secundare?
Orice activitate fie ca este inserata in actul constitutiv ca activitate principala sau activitate secundara , pentru a putea sa o desfasurati trebuie sa o autorizati, respectiv sa obtineti de la registru comertului in baza declaratiei de autorizare 2 sau 3, dupa caz, un certificat constator de autorizare in baza Legii nr. 359/2004.