Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor pentru o profesie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor pentru o profesie

As dori sa angajez la firma mea,profil afterschool,o persoana nativa vorbitoare limba engleza si franceza,pentru asta mi s-a cerut un cod cor al meseriilor.Codul cor aferent gasit pentru meseria de formator instructor limbi straine,a fost 23.2353,dar mi s-a respins acest cod pe motiv ca nu corespunde profesiei cautate.Ma poate ajuta cineva cu codul specific meseriei de instructor formator limbi straine,sau daca nu exista aceasta profesie,as putea angaja pe profesia învatator,dar in fisa postului sa scrie ocupatia de formator limbi straine?Multumesc.
Puteti folosi :
- 333309 Instructor/preparator formare

- 242401 Formator