Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie cresterea copilului

Buna seara, sunt interesata de cateva informatii, daca ma puteti ajuta...

Lucrez de 3luni de zile in cadrul unei firme care in viitorul apropiat va intra in insolventa si se va deschide alta firma unde vom fi mutati toti angajati.Imi doresc f.mult un copil si aici incep intrebarile mele: Trebuie sa am 12 luni lucratoare la aceeasi firma ca sa beneficiez de indemnizatie crestere copil sau important este sa lucrez 12 luni oriunde?
Cele 12 luni care se iau in calcul la stabilirea indemnizatiei pentru CCC nu trebuie sa fie la un singur angajator ..... ele pot fi cumulate de la mai multi angajatori in ultimul an anterior datei nasterii coppilului
Multumesc pentru raspuns!